“Маємо що маємо” висновки”АГРО-виставка 2019″

4-7 червня 2019 року відбулась 31 міжнародна агропромислова виставка АГРО-2019 в рамках якої  ТОВ «Торговий Дім «Будком» прийняв участь.

Аналізуючи представлену агротехніку на виставці приходиш  до висновку, що українське агро – машинобудування суттєво зменшує своє виробництво, і менш затребуване.  Велика кількість іноземних виробників витісняє вітчизняну промисловість, що  зупиняє виробництво як самої сільськогосподарської техніки так і запасних частин .

У 2018 році ВВП в Україні виріс лише на 3,3%, прогнозовані 3,3% 2019 року,а реальні 2,7%(за висновками Банку ЄБРР) говорять про те, що економічні кроки країни повільні. Динаміка ВВП України за останні 27 років демонструє тренд падіння: на кінець 2018 року цей показник становить лише 62,7% від рівня 1991 року. За цей час економіки Польщі, Білорусії і Туреччини виросли відповідно на 265%, 191% і 330%.Такими темпами досягти рівень валового виробництва сусідніх країн, ми зможемо лише через 50 років. Постають питання: «Як здолати кризу?», «Як підняти економічний розвиток України?»

На превеликий жаль зробити стрімкий ривок в економіці не має можливості  ні видобувна, ні переробна , ні машинобудівна галузь України не може забезпечити великий приріст ВВП України. І навіть  в агросекторі отримавши  над врожайність зернових культур , яка може зрости навіть на 10 – 15% додасть лише 1 -1,5% приросту ВВП.

І все таки звернемо увагу на родючу землю  України, які за розмірами орних земель посідає дев’яте місце у світі та перше в Європі  що складає 32,5 міліонна га. Загалом  орні землі засівають пшеницею, кукурудзою,ріпаком,соняшником в наслідок чого валовий продукт країна отримає максимально до 30 тис грн. з 1га.землі. Якщо почати роботу у напрямку закриття ґрунту хоча б по 0,6% у рік то приріст ВВП країни почне зростати мінімально на 15 % , паралельно почнуть розвиватись суміжні галузі такі як будівельна, переробна, металургійна,машинобудівна. Валовий Продукт врожаю зернобобових культур відкритого ґрунту у 100 разів менший за Валовий Продукт отриманий із врожаю овочів та ягід на закритих ґрунтах.  Якщо за п’ять років  освоїти 3 % орних земель і перевести їх у тепличні господарства ми зможемо позбавитись кредиторської залежності та повернути трудову міграцію, відновити життя українського села.  А саме головне, для власного споживання, ми отримаємо екологічно чистий овочі та ягоди вирощені без отруйних хімікатів та на рідній родючій землі.